IKEA presenteert de plantdog

IKEA introduceert de plantdog: een plantaardige variant van de populaire hotdog die al ruim veertig jaar door veel klanten wordt besteld na het winkelen. Net als alle andere plantaardige opties in het IKEA Food aanbod, is deze nieuwe hotdog lager in prijs dan de kipvariant. Op die manier wil het Zweedse woonwarenhuis mensen stimuleren om te kiezen voor een plantaardig alternatief. De receptuur van de plantdog is zo ontwikkeld dat de smaak en textuur overeenkomen met die van de kipvariant, zonder gebruik te maken van dierlijke ingrediënten. De plantdog is vanaf maandag 10 juli verkrijgbaar in alle IKEA bistro’s.

Plantdog

Voordelig, plantaardig alternatief voor de populaire hotdog. Foto via ikea.com/nl

Plantdog: smaakvol alternatief

Met de introductie van de plantdog biedt IKEA liefhebbers van de hotdog een smaakvol, plantaardig alternatief. De worst heeft dezelfde bite en rokerige smaak als de kipvariant en ziet er hetzelfde uit. De plantdog is gemaakt van onder andere rijsteiwit, wortel, ui en zoete aardappel en bevat geen toegevoegde suikers.

plantdog groen

Marcel van Geijn, Food Manager IKEA Nederland:

We hopen zoveel mogelijk mensen positief te verrassen met de smaak van de plantdog. Als bekende, grote retailer heeft IKEA de verantwoordelijkheid om duurzame consumptie te stimuleren. Dit betekent dat we onze plantaardige alternatieven zo aantrekkelijk mogelijk moeten maken. Dit doen we niet alleen met de receptuur maar ook met de prijzen. Die zijn van onze plantaardige opties altijd lager dan die van hun vleesvarianten.

Plantaardige eiwitten

IKEA breidt het aanbod van plantaardige opties continu uit om bij te dragen aan duurzame consumptie, waarvan plantaardige eiwitten een belangrijk onderdeel zijn. Momenteel bestaat het aanbod van warme gerechten in de IKEA restaurants voor vijftig procent uit vegetarische gerechten. Klanten konden in de bistro’s al kiezen voor de veggiedog, plantaardig softijs en plantaardige en vegetarische Zweedseballetjes. Steeds meer mensen kiezen voor de vegetarische en plantaardige opties. Zo kiest inmiddels 28 procent van de klanten in het IKEA restaurant voor de vegetarische of plantaardige Zweedse balletjes in plaats van de vleesvariant. In de bistro’s kiest op dit moment 18 procent van de klanten voor de veggiedog in plaats van de kipvariant.

plantdog 3

plantdog: €0,89 | veggiedog €0,49 | hotdog €0,99

Bron: ikea.com/nl

 

Ingka Group (Ingka Holding B.V. en de door haar gecontroleerde entiteiten) is één van de 12 afzonderlijke bedrijven die IKEA winkelkanalen bezitten en uitbaten op basis van een franchiseovereenkomst met Inter IKEA Systems B.V. Ingka Group kent drie divisies: IKEA Retail, Ingka Investments en Ingka Centres. Ingka Group is met 371 IKEA winkels in 31 markten ’s werelds grootste woninginrichtingretailer. In FY22 verwelkomden deze winkels 680 miljoen bezoekers. IKEA.com telde 3,8 miljard bezoekers. Ingka Group eert de IKEA visie om een beter dagelijks leven te creëren voor zoveel mogelijk mensen door goed ontworpen, functionele en betaalbare woninginrichtingsproducten van hoge kwaliteit aan te bieden, die met zorg voor mens en milieu worden geproduceerd. Voor meer informatie, kijk op IKEA.nl.

 

Geef een reactie