Vergroenjegas.nl laat je groen douchen met duurzaam gas

Eind juni is een uniek platform gelanceerd: Vergroenjegas.nl. Het is de eerste site waar consumenten zelf duurzaam gas kunnen kopen. Groen koken, groen douchen, groen stoken: het kan straks allemaal.

Duurzaam gas

‘Met ons platform onderscheiden we ons van andere producten, doordat we het consumenten heel makkelijk maken een steentje bij te dragen aan de verduurzaming van Nederland’, vertelt een trotse Wildrik Pepping, Business Developer bij Gasunie. Samen met zijn collega Thomas Engberts heeft hij het platform in het leven geroepen. Het werkt zo: gasproducenten plaatsen groengascertificaten op het platform. Consumenten kunnen de certificaten kopen en dus hun gas vergroenen. ‘We vonden dat de consument die mogelijkheid moesten hebben’, stelt Thomas.

duurzaam gas

Afbeelding via vergroenjegas.nl

Begrijpelijk en concreet

Een site als Vergroenjegas.nl vergt natuurlijk nogal wat voorbereiding. De grootste uitdaging voor Wildrik en Thomas was om de duurzaamgasbranche, die over het algemeen in B2B opereert, ook verder te laten kijken richting B2C. ‘Een duidelijk platform en een sterk filmpje laten de branche zien dat het niet moeilijk hoeft te zijn, aldus Thomas. ‘Dat heeft bedrijven uiteindelijk over de streep getrokken.’ En verder hebben Wildrik en Thomas veel met consumenten gesproken. ‘We hebben de behoefte geïnventariseerd en onderzocht hoe we ons product begrijpelijk en concreet konden maken’, verduidelijkt Wildrik. Dat heeft geleid tot ons aanbod in begrijpelijke producten: groen koken, groen douchen, groen stoken.’ Leuk is ook dat je onze producten cadeau kunt geven, vult Thomas aan. ‘En je kunt je eigen producent uitkiezen. Stel je komt uit Groningen, dan kun je bijvoorbeeld die Groningse producent bij jou om de hoek uitkiezen.’

Ambities

Om het platform te ontwikkelen hadden Thomas en Wildrik sponsoren nodig. Die vonden ze onder meer bij hun werkgever Gasunie en bij GasTerra. En zelfs meer dan dat. ‘Hun kennis en expertise konden we gebruiken om deze site op te zetten’, weten Thomas en Wildrik. Geld ermee verdienen hoeven ze niet. ‘Uiteindelijk willen we break-even draaien’, aldus Thomas. Wat niet wil zeggen dat de heren niet ambitieus zijn. Wildrik: ‘We streven ernaar om echt een verbindende rol in Nederland te spelen. Onze ambitie is dat de meerderheid van de Nederlandse groengasproducenten op het platform staat en dat de consument die duurzaam gas wil, het platform daadwerkelijk weet te vinden.’

www.vergroenjegas.nl

Bron: www.gasterra.nl

 

Geef een reactie