Vijf AED’s op laadpalen in Rotterdam

Verspreid over Rotterdam komen op vijf plekken Automatische Externe Defibrillatoren (AED’s) op laadpalen voor elektrisch rijden te hangen. Op de Westerkade is de eerste AED op een laadpaal bevestigd.

Een AED is een draagbaar apparaat dat het hartritme weer kan herstellen bij een hartstilstand. Dit gebeurt door het geven van een elektrische schok. In totaal komen er verspreid over Rotterdam en Hoek van Holland vijf AED’s op EVBox laadpalen te hangen. Op 8 april is de eerste AED geplaatst op de Westerkade ter hoogte van nummer 31. Deze week worden ook AED’s bevestigd op laadpalen op de Molenlaan, Clazina Kouwenbergzoom, de Jaap van de Scheurhof en de Strandweg.

AED’s

Op de Westerkade is op 8 april de eerste AED op een laadpaal bevestigd in Rotterdam. Op nog vier plekken in Rotterdam komen er Automatische Externe Defibrillatoren op laadpalen. Foto: gemeente Rotterdam

AED’s met een ingebouwde accu

AED’s op laadpalen is een uitvinding van het Delftse bedrijf CityAED. De AED functioneert zelfstandig, zelfs als de stroom uitvalt. Dit komt door een ingebouwde accu. Kees van Veldhuizen van de gemeente Rotterdam: ‘Het voordeel van deze AED’s is dat zij 24 uur per dag bereikbaar zijn en op een openbare locatie hangen. Hierdoor zijn ze makkelijk bereikbaar bij een hartstilstand.’

Aantal burgerhulpverleners gegroeid

Rotterdam is de afgelopen jaren een stuk ‘hartveiliger’ geworden. Van Veldhuizen: ‘We hebben samen met de Hartstichting, Stichting Theia en andere partijen de afgelopen jaren flink ingezet op meer AED’s en burgerhulpverleners. Het aantal burgerhulpverleners is gegroeid van zo’n 200 naar 4400 en het aantal 24-uur per dag beschikbare AED’s is gegroeid naar 225.’

Meer informatie

Elk jaar krijgen 17.000 mensen in Nederland een hartstilstand buiten het ziekenhuis. Als binnen 6 minuten wordt gereanimeerd en een AED wordt ingezet, is de kans op overleven het grootst. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten voldoende burgerhulpverleners en 24/7 beschikbare AED’s zijn aangemeld bij reanimatie-oproepsysteem HartslagNu. Dat systeem wordt in werking gesteld bij elke 112-melding van een hartstilstand, en stuurt zowel burgerhulpverleners als AED’s naar het slachtoffer toe.

Kijk voor meer informatie op Hartstichting.nl/reanimatie.

Bron: www.rotterdam.nl

 

Geef een reactie